BFLA
subglobal1 link | subglobal1 link | subglobal1 link | subglobal1 link | subglobal1 link | subglobal1 link | subglobal1 link
subglobal2 link | subglobal2 link | subglobal2 link | subglobal2 link | subglobal2 link | subglobal2 link | subglobal2 link
subglobal3 link | subglobal3 link | subglobal3 link | subglobal3 link | subglobal3 link | subglobal3 link | subglobal3 link
subglobal4 link | subglobal4 link | subglobal4 link | subglobal4 link | subglobal4 link | subglobal4 link | subglobal4 link
subglobal5 link | subglobal5 link | subglobal5 link | subglobal5 link | subglobal5 link | subglobal5 link | subglobal5 link

СПОРТЕН КАЛЕНДАР НА БФЛА ЗА 2012 г.

Февруари
8-9 ДИП за момчета и момичета под 16 г. и за юноши и девойки младша възраст в зала Добрич БФЛА
9 43-ти Международен турнир „Академик” Добрич КЛА "Академик", БФЛА
10-11 ДИП за юноши и девойки старша възраст и за мъже и жени в зала  Добрич БФЛА
18 Балканско първенство в зала Истанбул, Турция  АБАФ
Март
3 Шосеен пробег "3-ти март" София КЛА "Шампион"
3-4 ДП по зимни хвърляния София БФЛА, КЛАСА
9-11 Световно първенство в зала Истанбул, Турция ИААФ
8 Шосеен пробег "Осми март" София КЛА "Шампион"
17 ДП по крос-кънтри Луковит БФЛА, ЛАК "Атлетик 90"
17-18 Европейска купа по зимни хвърляния Бар, Черна гора ЕА
22 Шосеен пробег "Първа пролет" Правец КЛА "Правец"
22 Шосеен пробег "Първа пролет" София КЛА "Шампион"
24 ДП – спортно ходене Бургас БФЛА, СК ”Пощенец 2004”
31 Балканско първенство по крос-кънтри Коджаели- Дариджа, Турция АБАФ
Април
1 Планинско бягане "Кипра Данаилова"  София, Витоша КЛА "Шампион"
7 Балканско първенство по спортно ходене Букурещ, Румъния АБАФ
21 Турнир "Никола Вълчанов" Габрово ЛАК ”Тот атлет”
22 Балканско първенство по маратон Белград, Сърбия АБАФ
22 6-ти Турнир за юноши и девойки на писта Дряново КЛА "Локомотив"
26 ДП по Планинско бягане Нова Загора БФЛА, КЛА Лидер - Нова Загора
Май
1 Мемориал „Борис Мулешков” Панагюрище КЛА „Борис Мулешков”
2 4-ти мемориал за юноши и девойки ”Цветанка Христова”и Световен атлетически ден София ИААФ, БФЛА, СК ”Юниверсал”
5 Мемориал "Веселин Даскалов" Луковит ЛАК "Атлетик 90"
12 ДП по маратон, Международен маратон „Каварна” Каварна БФЛА
19 ДП 10 000 м. на писта Стара Загора БФЛА, СКЛА ”Берое”
19 Спортен презник-Тереза Маринова и приятели София Ч.Ч.Чендини
24 Международен турнир "Нови звезди" София КЛАСА, БФЛА
26 Турнир "Скокове" Пловдив СКЛАТ "Тракия"
26 Планинско бягане ”Тетевенски върхове,  Тетевен КЛА"Шампион"
купа „Стара планина”- кръг
27 Турнир ”Ботева слава” Враца АК ”Враца”
27 Планинско бягане ”Oткрит старт" Нова Загора Нова Загора КЛА"Шампион"
Юни
2 Европейска купа 10 000 м.  Палафругел, Испания ЕА
2 Планинско бягане ”Хр. Ботев”, купа „Стара планина”- кръг Враца АК "П. Павлов"
2-3 ДИП за юноши и девойки младша възраст София  БФЛА
7 Балканско първенство по планинско бягане България, Нова Загора АБАФ, БФЛА
9 Международен турнир "Павел Павлов" София АК "П. Павлов", БФЛА
9-10 ДИП за момичета и момчета под 16 г. София БФЛА
10 Пирин Рън Банско - вр. Вихрен Маратон 2006
13-14 ДИП за юноши и девойки старша възраст Сливен БФЛА
15-16 ДИП мъже и жени Сливен БФЛА
17 Планинско бягане „Златишки проход”, купа „Стара планина” - кръг Златица КЛА "Шампион"
20 Планинско бягане Купа ”Бороспорт”- кръг Боровец СКЛА "Д. Вучков – Вучето”
23 Международен турнир "Вулпев - Бахчеванов" Пловдив СКЛАТ "Тракия", БФЛА
23-24 Балканско първенство юноши и девойки старша възраст Ескишехир, Турция АБАФ
24 Младежко предизвикателство – планинско бягане Глендалох, Ирландия САПБ
27-1.07. Европейско първенство – мъже и жени Хелзинки, Финландия ЕА
Юли
7 Европейско първенство по планинско бягане Денизли, Турция ЕА
10-15 Световно първенство за юноши и девойки  старша възраст Барселона, Испания ИААФ
13-15 Планинско бягане Купа ”Родопа” град Лъки - връх Свобода КЛА "Шампион"
14 Балканско първенство младша възраст Белград, Сърбия АБАФ
21-22 Балканско първенство мъже и жени Ескишехир, Турция АБАФ
22 Планинско бягане Купа "Бороспорт"- кръг Боровец СКЛА "Д. Вучков - Вучето"
27 Крос ”Олимпийска ареа” София КЛА "Шампион"
29 Планинско бягане „Рила рън” Боровец - връх Мусала КЛА ”Рилски атлет”
27-12.08. Олимпийски игри Лондон, Великобритания МОК
Август
3-12 Олимпийски игри – лека атлетика Лондон, Великобритания МОК, ИААФ
19 Планинско бягане „Шипченска епопея”  град Шипка – връх Шипка КЛА "Шампион"
26 Планинско бягане „Витоша рън” София - Черни връх „Маратон 2006”
Септември
1 Държавно първенство по полумаратон, Балканско първенство по полумаратон Каварна БФЛА, АБАФ
2 Световно първенство по планинско бягане Понте Диленьо, Италия САПБ
7 Международен турнир на приятелството за юноши и девойки Сараево, Босна и Херцеговина БХАФ
9 Планинско бягане Купа "Бороспорт"- кръг Боровец СКЛА "Д. Вучков - Вучето"
15 20-ти Мемориал "Митето" Койнаре КЛА "Спартак"
16 6-ти Турнир за деца, юноши и девойки мл. възраст "Децата на София" София СК ”Юниверсал”
22 Шосеен пробег "Карнобат" Карнобат КЛА "Атлет"
23 Планинско бягане  Купа "Витоша", кръг Черни връх КЛА "Шампион"
28 Шосеен пробег "25-ти септември" Добрич СКЛА "Добруджа"
29 Шосеен пробег "Варна" Варна СК "Черно море- атлетик"
30 Шосеен пробег ”Аксаково” Аксаково СК ”Кралекс”
Октомври
6 Световно първенство по полумаратон Каварна, България ИААФ, БФЛА
13 Шосеен пробег „Самоков” Самоков К ”Рилски атлет”
14 Шосеен пробег „Петко Йорданов” Нова Загора КЛА „Лидер”
19 43-ти шосеен пробег "Кольо Фичето" Дряново КЛА "Локомотив"
20 Крос "Луковитски моми" Луковит ЛАК "Атлетик 90"
21 Софийски маратон София  
Ноември
10 Крос ”Диана” Ямбол КЛА ”Тунджа”
Декември
9 Европейско първенство по крос-кънтри Будапеща, Унгария ЕА
26 Коледен крос „София 21 век” София КЛА "Шампион"
31 Новогодишен пробег "Правец" Правец КЛА "Правец"

 

 

Настоящият спортен календар е утвърден с решение на Управителният съвет  на Българска федерация лека атлетика на 20.10.2011г.

* Имената на състезанията означени с червени букви са претърпели промяна в датите на провеждането им.

small logo
Tyxo.bg counter
1