BFLA
subglobal1 link | subglobal1 link | subglobal1 link | subglobal1 link | subglobal1 link | subglobal1 link | subglobal1 link
subglobal2 link | subglobal2 link | subglobal2 link | subglobal2 link | subglobal2 link | subglobal2 link | subglobal2 link
subglobal3 link | subglobal3 link | subglobal3 link | subglobal3 link | subglobal3 link | subglobal3 link | subglobal3 link
subglobal4 link | subglobal4 link | subglobal4 link | subglobal4 link | subglobal4 link | subglobal4 link | subglobal4 link
subglobal5 link | subglobal5 link | subglobal5 link | subglobal5 link | subglobal5 link | subglobal5 link | subglobal5 link

СПОРТЕН КАЛЕНДАР НА БФЛА ЗА 2016 г.

Януари      
17 Планинско  бягане открит старт ”Кумата-Боерица” Витоша-Драгалевци КЛА”Шампион”
30 Турнир“НСА-спринт“ София „КЛАСА”
       
Февруари      
16-18 Национален шампионат за момчета и момичета под 16 г. и Национален шампионат за юноши и девойки младша възраст в зала Добрич БФЛА, СКЛА"Добруджа"
19-20 Национален шампионат за юноши и девойки старша възраст и Национален шампионат за мъже и жени в зала Добрич БФЛА, СКЛА"Добруджа"
21 Планинско  бягане открит старт ” хотел  Боерица” Витоша КЛА”Шампион”
27 Балкански шампионат  за мъже и жени в зала Истанбул, Турция АБАФ
27-28 Национален шампионат по хвърляния Балчик БФЛА, СКЛА”Черно море-2005”
       
Март      
1 Планинско бягане "3-ти март" Витоша,София КЛА"Шампион"
5 Национален шампионат  – крос кънтри Луковит БФЛА, ЛАК”Атлетик 90”
8 Планинско бягане "Осми март" Витоша,София КЛА"Шампион"
12-13 Европейска купа  по зимни хвърляния Арад, Румъния ЕА
17-20  Световен шампионат в зала Портланд, САЩ ИААФ
19 Планинско бягане ”Първа пролет” София КЛА"Шампион"
20 Крос”Ивайло” Велико Търново СК”Атлетик 91”
26 Световен шампионат по полумаратон Кардиф,Великобритания ИААФ
       
Април      
2 Национален шампионат по спортно ходене Поморие СК Атлет 2004
9 Кроскънтри "Сунгурларска Долина" Сунгурларе ОСКЛА Шампион-Сунгурларе
16 Балкански шампионат по спортно ходене Флорина, Гърция АБАФ
отпада от календара Турнир Децата на София София СК”Приорити спорт”
17 Планинско бягане „Мемориал Кипра Данаилова“ Нова Загора КЛА"Шампион"
23 Турнир на писта „Никола Вълчанов” Габрово ЛК”Тот атлет”
24 9-ти турнир на писта „Дряново” Дряново КЛА”Локомотив”
26 7-ми мемориал за юноши и девойки ”Цветанка Христова” София СК”Юниверсал”
28 Международен турнир „Борис Мулешков” Панагюрище КЛА "Б.Мулешков", КЛА”Оборище”
       
Май      
отпада от календара Международен турнир за деца“Децата на Русе“ Русе ЛАСК“Локомотив“
7 Мемориал „Веселин Даскалов”  Луковит ЛАК”Атлетик 90”
8 24-ти Мемориал „Митето” Койнаре КЛА”Спартак”
9 Национален шампионат по планинско бягане-дълга дистанция и Планинско бягане ”Тетевенски върхове“-1-ви кръг Купа“Стара Планина“ Тетевен КЛА"Шампион"
11 Турнир за юноши и девойки „Григор Христов“ София СК”Юниверсал”
13 Международен турнир“Русе“ Русе ЛАСК“Локомотив“
14 Национален шампионат 10 000 м. на писта Русе БФЛА, СЛАК”Дунав”
14 Световен атлетически ден и Турнир „Младост” Русе ИААФ,БФЛА,СЛАК”Дунав”
отпада от календара Международен турнир за мъже и жени”Купа Бургас” Бургас СК”Европул”
15 Международен Турнир ”Руен” Руен СК”Европул”
15 Маратон-Варна 2016 Варна СК Ч. Море Атлетик-Варна
18 38 Международен турнир „Нови звезди” София „КЛАСА”
21 Национален шампионат по планинско бягане за момчета и момичета под 16 г.  и Национален шампионат по планинско бягане за юноши и девойки младша възраст Сапарева Баня БФЛА,СК Сапарева Баня
22 Национален шампионат по полумаратон и „Маратон Плевен“ Плевен СК“Бегач“
22 4-ти Турнир по хвърляния”Дионисополис” Балчик СКЛА”Черно море-2005”
28 Турнир ”Купа Европул” Бургас СК”Европул”
29 МТ”Вулпев-Бахчеванов” Пловдив СКЛАТ”Тракия”
       
Юни      
2 Планинско бягане ”Христо Ботев“ Враца АК „П.Павлов”
4-5 Национален шампионат за юноши и девойки младша възраст София БФЛА
5 Европейска купа  10 000 м. на писта Мерсин, Турция ЕА
8 Балкански шампионат по планинско бягане Нова Загора БФЛА,АБАФ
9 МТ“Самарско знаме“ Стара Загора СКЛА“Берое“
отпада от календара Международен турнир „Павел Павлов” София АК „П.Павлов”
13 Планинско бягане ”Мемориал Вучето-1-ви кръг Купа“Бороспорт“ Боровец СКЛА Д.Вучков-Вучето
15-16 Национален шампионат за мъже и жени и Национален шампионат за момичета и момчета под 16 София БФЛА
16 Планинско бягане ”Смолянски езера“ Смолян  
18-19 Национален шампионат за юноши и девойки старша  възраст София БФЛА
18 Световен шампионат по планинско бягане-дълга дистация Подбродо, Словения САПБ
23 Планинско бягане ”Мемориал Бъч“-2-ри кръг Купа“Бороспорт“ Боровец СКЛА Д.Вучков-Вучето
25-26 Балкански шампионат за мъже и жени Питещи, Румъния АБАФ
25 Международна младежка купа – планинско бягане Янски Лазне,Чехия САПБ
       
Юли      
2 Европейски шампионат по планинско бягане Арко,Италия ЕА
2 Балкански шампионат за юноши и девойки младша възраст Крушевац, Сърбия АБАФ
2-3 Балкански шампионат за юноши и девойки старша възраст Болу,Турция АБАФ
6-10 Европейски шампионат  Амстердам, Холандия ЕА
14-17 Европейски  шампионат за юноши и девойки младша възраст Тбилиси,Грузия ЕА
15-17 Планинско бягане  „Купа Родопи ” с.Манастир КЛА”Шампион”
19-24 Световен шампионат за юноши и девойки старша възраст Бидгошч, Полша ИААФ
23 Планинско бягане  „Гела“ – 3 кръг „Купа Родопи ” С.Широка лъка  
27 Крос ”Олимпийска ареа” София КЛА”Шампион”
30 Планинско бягане ”Мемориал Манката “-3-ти кръг Купа“Бороспорт“ КК Боровец СКЛА Д.Вучков-Вучето
       
Август      
4 Национален шампионат по планинско бягане за юноши и девойки старша възраст и Национален шампионат по планинско бягане за мъже и жени Сапарева Баня СК“Сапарева баня“
12-21 Олимпийски игри Рио,Бразилия МОК
20 Планинско бягане ”Шипченска епопея“ Гр.Шипка КЛА"Шампион"
24 Планинско бягане ”Рилски езера“ Сапарева баня СК“Сапарева баня“
27 Планинско бягане ”Чумерна“ Елена СК“Атлетик 91“
       
Септември      
11 Световен шампионат по планинско бягане Сапарева Баня,България САПБ,БФЛА
17 Шосеен пробег „Карнобат” Карнобат КЛА”Атлет”
22 Планинско бягане  „Купа Витоша”   Витоша,София КЛА”Шампион”
24 Международен шосеен пробег Русе-Гюргево Русе СЛАК”Дунав”
30 Турнир”Лекоатлетите на Добруджа” Добрич СКЛА”Добруджа”
       
Октомври      
1 Шосеен пробег „Варна” Варна СК”Черно море – атлетик”
8 Турнир „Децата на София” София СК”Приорити спорт”
9 Балкански шампионат по маратон,Национален шампионат по маратон и „Маратон София“  София БФЛА,АБАФ
15 Шосеен пробег“Мемориал Димитър Велиславов – Мики“ Горна Оряховица ЛК“Локомотив-55“, СКЛА”Локомотив-26, ЛК“Локомотив-2010“
16 Шосеен пробег “Купа Самоков“ Самоков ЛК ”Рилски атлет”
21 47-ми шосеен пробег „Кольо Фичето” Дряново КЛА”Локомотив”
22 Крос „Луковитски моми - 2016” Луковит ЛАК „Атлетик 90”
29 Планинско бягане ”Смилянски фасул“ с.Смилян КЛА"Шампион"
30 Балкански шампионат по полумаратон Подгорица,Черна гора АБАФ
       
Ноември      
1 Мемориал „Огнян Илиев“ Варна СК“Черно море-атлетик“
5 Балкански шампионат по крос кънтри Чуприя,Сърбия АБАФ
12 Крос ”Диана-2016” Ямбол КЛА”Тунджа”
Декември      
11 Европейски шампионат по крос - кънтри Кия, Италия ЕА
26 Планинско бягане  „София 21 век” София КЛА"Шампион"
31 32-ри  Новогодишен пробег "Правец" Правец КЛА"Правец 92"

 

Настоящият спортен календар е утвърден с решение на Управителният съвет  на Българска федерация лека атлетика на  29.10.2015 г.

* Състезанията маркирани с червен фон са претърпели промяна в датите на провеждането им.

 

small logo
Tyxo.bg counter
1