BFLA
subglobal1 link | subglobal1 link | subglobal1 link | subglobal1 link | subglobal1 link | subglobal1 link | subglobal1 link
subglobal2 link | subglobal2 link | subglobal2 link | subglobal2 link | subglobal2 link | subglobal2 link | subglobal2 link
subglobal3 link | subglobal3 link | subglobal3 link | subglobal3 link | subglobal3 link | subglobal3 link | subglobal3 link
subglobal4 link | subglobal4 link | subglobal4 link | subglobal4 link | subglobal4 link | subglobal4 link | subglobal4 link
subglobal5 link | subglobal5 link | subglobal5 link | subglobal5 link | subglobal5 link | subglobal5 link | subglobal5 link

СПОРТЕН КАЛЕНДАР НА БФЛА ЗА 2017 г.

Януари      
17 Планинско бягане открит старт ”Кумата-Боерица” Витоша,София КЛА”Шампион”
21 Турнир“НСА-спринт“ София „КЛАСА”
22 Турнир"Скокове" Пловдив СКЛА"Локомотив"
31.01-2.02 Национален шампионат за момчета и момичета под 16 г. и Национален шампионат за юноши и девойки под 18г. в зала Добрич БФЛА, СКЛА"Добруджа"
       
Февруари      
3-4 Национален шампионат за юноши и девойки под 20 г. и Национален шампионат за мъже и жени в зала Добрич БФЛА, СКЛА"Добруджа"
12 Балкански шампионат за юноши и девойки под 20г.-зала Истанбул,Турция АБАФ
19 Планинско бягане ” Хотел Боерица” Витоша,София КЛА”Шампион”
25 Балкански шампионат за мъже и жени в зала Белград, Сърбия АБАФ
25-26 Национален шампионат – хвърляния Балчик БФЛА, СКЛА”Черно море-2005”
       
Март      
3 Планинско бягане "3-ти март" Витоша,София КЛА"Шампион"
3-5 Европейски шампионат в зала Белград, Сърбия ЕАА
8 Планинско бягане "Осми март" Витоша,София КЛА"Шампион"
11-12 Европейска купа хвърляния Лас Палмас де Гран Канария,Испания ЕАА
22 Планинско бягане ”Първа пролет” Витоша,София КЛА"Шампион"
22 Крос”Ивайло” Велико Търново СК”Атлетик 91”
25 НШ по спортно ходене Поморие СК Атлет 2004
26 Световен шампионат  по крос кънтри Кампала,Уганда ИААФ
       
Април      
2 Национален шампионат по полумаратон и Маратон"Стара Загора" Стара Загора СКЛА“Берое“
8 Крос кънтри "Сунгурларска долина" Сунгурларе ОСКЛА Шампион-Сунгурларе
8 Балкански шампионат по спортно ходене Флорина, Гърция АБАФ
19 Планинско бягане "Мемориал Кипра Данаилова" Нова Загора КЛА ”Загорец"
22 10-ти Турнир на писта „Никола Вълчанов” Габрово ЛК”Тот атлет”
23 10-ти турнир на писта „Дряново” Дряново КЛА”Локомотив”
26 7-ми мемориал за юноши и девойки ”Цветанка Христова” София СК”Юниверсал”
29 Турнир"Коста Василев" Шабла СКЛА"Нефтяник-2014"
29 Международен турнир „Борис Мулешков” Панагюрище КЛА "Б.Мулешков", КЛА”Оборище”
30 Турнир за юноши и девойки "Мартин Петров-Марто" Велико Търново СК"Атлетика 2012"
       
Май      
отпада от календара Турнир ”Купа Европул” Бургас СК”Европул”
4 Турнир за юноши и девойки „Григор Христов“ София СК”Юниверсал”
6 Международен турнир"Хисар" Хисар СКЛА"Ботев"
7  Маратон"Варна" Варна СК Ч. Море Атлетик-Варна
7 Мемориал „Веселин Даскалов”  Луковит ЛАК”Атлетик 90”
9 Национален шампионат по планинско бягане-дълга дистанция и Планинско бягане ”Тетевенски върхове“-1-ви кръг Купа“Стара Планина“ Тетевен КЛА"Шампион"
13 Световен атлетически ден и Международен Турнир „Младост” Русе ИААФ,СЛАК”Дунав”
14 Балкански шампионат по полумаратон Прищина,Косово АБАФ
14 5-ти Турнир по хвърляния”Дионисополис” Балчик СКЛА”Черно море-2005”
14 Международен Турнир ”Руен” Руен СК”Европул”
17 39-ти Международен турнир „Нови звезди” София „КЛАСА”
20 Национален шампионат по планинско бягане за момичета и момчета под 16 г. Национален шампионат по планинско бягане за юноши и девойки под 18 г. Нова Загора КЛА ”Загорец"
21 Маратон "Плевен“ Плевен СК“Бегач“
отпада от календара Турнир"Ден на спринта" Варна СКЛА"Евър"-Варна
27-28 Национален шампионат за юноши и девойки под 18г. София БФЛА
       
Юни      
2-4 Национален шампионат за мъже и жени и Национален шампионат за момичета и момчета под 16 Велико Търново БФЛА
2 Балкански шампионат за юноши и девойки под 18г. Румъния АБАФ
10 Балкански шампионат по планинско бягане Тетевен,България БФЛА,АБАФ
10 Европейска купа 10 000 м. на писта Минск, Беларус ЕА
11 МТ”Вулпев-Бахчеванов” Пловдив СКЛАТ”Тракия”
17-18 Национален шампионат за юноши и девойки под 20 г. София БФЛА
20 Национален шампионат по планинско бягане за юноши и девойки под 20 г. и Национален шампионат по планинско бягане за мъже и жени Боровец КЛА”Шампион”
23-25 Европейски отборен шампионат-1-ва лига Васа,Финландия ЕАА
24 Международна младежка купа – планинско бягане Галеяно дел Капо, Италия САПБ
       
Юли      
1 МТ “Самарско знаме“ Стара Загора СКЛА“Берое“
1-2 Балкански шампионат за юноши и девойки под 20 г. Крайова,Румъния АБАФ
8 Европейски шампионат по планинско бягане Камник,Словения ЕАА
8 Международен турнир "Пловдив" Пловдив СКЛА"Ботев"
12-16 Световен шампионат за юноши и девойки под 18 г. Найроби,Кения ИААФ
13-16 Европейски шампионат под 23г. Бидгошч, Полша ЕАА
15-16 Балкански шампионат за мъже и жени Нови Пазар,Сърбия АБАФ
отпада от календара МТ"Павел Павлов" София АК"П.Павлов"
20-23 Европейски шампионат за  юноши и девойки под 20г. Гросето, Италия ЕАА
23-29 Европейски младежки олимпийски фестивал за  юноши и девойки под 18г. Гьор, Унгария
30 Световен шампионат по планинско бягане Премана,Италия САПБ
       
Август      
4-13 Световен шампионат Лондон,Великобритания ИААФ
6 Световен шампионат по планинско бягане-дълга дистация Премана,Италия САПБ
12 Планинско бягане ”Чумерна“ Елена СК“Атлетик 91“
       
Септември      
16 Шосеен пробег „Карнобат” Карнобат КЛА”Атлет”
16 Международен шосеен пробег Русе-Гюргево Русе СЛАК”Дунав”
22 Планинско бягане „Купа Витоша”   Витоша,София КЛА”Шампион”
23 25-ти Мемориал „Митето” Койнаре КЛА”Спартак”
29 Турнир”Лекоатлетите на Добруджа” Добрич СКЛА”Добруджа”
30 Шосеен пробег „Варна” Варна СК”Черно море – атлетик”
       
Октомври    
1 Шосеен пробег"Студентски град рън" София СК”Юниверсал”
8 Балкански шампионат по маратон Загреб,Хърватия АБАФ
8 Шосеен пробег “Купа Самоков“ Самоков ЛК ”Рилски атлет”
15 Национален шампионат по маратон и „Маратон София“  София БФЛА
20 48-ми шосеен пробег „Кольо Фичето” Дряново КЛА”Локомотив”
21 Крос „Луковитски моми - 2017” Луковит ЛАК „Атлетик 90”
28 Национален шампионат по крос кънтри Пирдоп БФЛА, ЛАК”Средногорски атлет”
       
Ноември      
4 Крос ”Диана-2017” Ямбол КЛА”Тунджа”
11 Балкански шампионат по крос кънтри Чанаккале,Турция АБАФ
       
Декември      
10 Европейски шампионат по крос - кънтри Саморин,Словакия ЕАА
26 Планинско бягане „София 21 век” София КЛА"Шампион"
31 33-ти Новогодишен пробег "Правец" Правец КЛА"Правец 92"

 

Настоящият спортен календар е утвърден с решение на Управителният съвет  на Българска федерация лека атлетика на  25.10.2016 г.

* Състезанията маркирани с червен фон са претърпели промяна в датите на провеждането им.

 

small logo
Tyxo.bg counter
1