BFLA
subglobal1 link | subglobal1 link | subglobal1 link | subglobal1 link | subglobal1 link | subglobal1 link | subglobal1 link
subglobal2 link | subglobal2 link | subglobal2 link | subglobal2 link | subglobal2 link | subglobal2 link | subglobal2 link
subglobal3 link | subglobal3 link | subglobal3 link | subglobal3 link | subglobal3 link | subglobal3 link | subglobal3 link
subglobal4 link | subglobal4 link | subglobal4 link | subglobal4 link | subglobal4 link | subglobal4 link | subglobal4 link
subglobal5 link | subglobal5 link | subglobal5 link | subglobal5 link | subglobal5 link | subglobal5 link | subglobal5 link

СПОРТЕН КАЛЕНДАР НА БФЛА ЗА 2022 г.

Януари      
15-16 Национален шампионат за момичета и момчета под 14 г.в зала София БФЛА
22 Международен турнир "Академик" София КЛА "Академик"
29-30 Национален шампионат за юноши и девойки под 18г. в зала София БФЛА
       
Февруари      
5-6 Национален шампионат за юноши и девойки под 20 г. София БФЛА
12-13 Национален шампионат за момичета и момчета под 16 г. в зала София БФЛА
12 Балкански шампионат за юноши и девойки под 20 г. Белград/Сърбия  АБАФ
19-20 Национален шампионат - хвърляния Балчик БФЛА, СКЛА ”Черно море-2005”
26-27 Национален шампионат за мъже и жени София БФЛА
       
Март      
5 Балкански шампионат за мъже и жени в зала Истанбул/Турция  АБАФ
5-6 Национален шампионат многобой за юноши и девойки под 20 г. и Национален шампионат по многобой за момичета и момчета под 16 г.в зала София БФЛА
12-13 Национален шампионат многобой за юноши и девойки под 18 г. и Национален шампионат по многобой за мъже и жени в зала София БФЛА
12-13 Европейска купа хвърляния Лейрия/Португалия ЕА
18-20 Световен шампионат в зала Белград/Сърбия СА
       
Април      
3 Национален шампионат по полумаратон и Маратон "Стара Загора" Стара Загора БФЛА,СКЛА "Берое"
9 Национален шампионат по спортно ходене  Мизия БФЛА,СКЛА "Мизия"
20 Турнир ”Цветанка Христова” София СК ”Юниверсал”
30.04-1.05 Национален шампионат по планинско бягане/оф-роуд бягане/-класическа дистанция за мъже и жени и юноши и девойки под 20 г.,Национален шампионат по планинско бягане за юноши и девойки под 18г. и момичета и момчета под 16 г.и Национален шампионат по планинско бягане-дълга дистанция София БФЛА, СК "Шампион"
30 Турнир "Коста Василев" Шабла СКЛА "Нефтяник-2014"
       
Май      
1 10-ти Турнир по хвърляния ”Дионисополис” Балчик СКЛА”Черно море-2005”
4 Турнир за юноши и девойки „Григор Христов“ София СК”Юниверсал”
6 Международен турнир "Пловдив" Пловдив СКЛА "Ботев"
7 Международен турнир за юноши и девойки под 18г. „Младост” Русе СЛАК ”Дунав”
8 Мемориал „Веселин Даскалов”  Луковит ЛАК „Атлетик 90”
8 Маратон "Варна" Варна СК "Черно Море Атлетик"-Варна
14 Балкански шампионат по планинско бягане Къмпулунг Молдовенеск / Румъния АБАФ
21 Международен турнир „Нови звезди” София „КЛАСА”
21 Европейска купа 10 000 м. на писта Пасе/Франция EA
28-29 Национален шампионат за момичета и момчета под 14 г. Габрово БФЛА
29 Турнир"Никола Вълчанов" Габрово ЛК ”Тот атлет”
       
Юни      
4-5 Национален шампионат по многобой за мъже и жени и Национален шампионат многобой за юноши и девойки под 18 г. София БФЛА
10 Балкански шосеен пробег - 10 км. Карловац/Хърватия АБАФ
11-12 Национален шампионат за мъже и жени и Национален шампионат за момичета и момчета под 16 г Велико Търново БФЛА
18-19 Национален шампионат за юноши и девойки под 18 г. София БФЛА
18-19  Балкански шампионат за мъже и жени Крайова/Румъния АБАФ
25 МТ”Вулпев-Бахчеванов”  Пловдив СКЛАТ ”Тракия”
       
Юли      
1-3 Европейски шампионат по оф-роуд бягане Ел Пасо/Испания ЕА
2 Международен турнир " Розаимпекс" Пловдив СКЛА "Ботев"
4-7 Европейски шампионат за юноши и девойки под 18 г. Йерусалим/Израел ЕАА
9-10 Национален шампионат многобой за юноши и девойки под 20 г.и Национален шампионат по многобой за момичета и момчета под 16 г. София БФЛА
15-24 Световен шампионат Орегон/САЩ СА
16-17 Национален шампионат за юноши и девойки под 20 г. София БФЛА
24-30 Европейски младежки олимпийски фестивал Банска Бистрица/Словакия ЕОК
       
Август      
2-7 Световен шампионат за юноши и девойки под 20 г. Кали/Колумбия СА
15-21 Европейски шампионат Мюнхен/Германия ЕА
       
Септември      
10 Шосеен пробег „Карнобат” Карнобат КЛА ”Атлет”
16 30-ти Мемориал „Митето” Койнаре КЛА ”Спартак”
18 Балкански шампионат по маратон, Национален шампионат по маратон и Маратон "Кюстендил" Кюстендил АБАФ, БФЛА
22 Шосеен пробег "Студентски град рън" София СК ”Юниверсал”
24 Шосеен пробег "Поморие" Поморие СК "Атлет 2004"
25 Балкански шосеен пробег -10 км. Словенске Конице/Словения АБАФ
25 Международен шосеен пробег-Русе-Гюргево Русе СЛАК "Дунав"
30 Турнир ”Лекоатлетите на Добруджа” Добрич СКЛА ”Добруджа”
       
Октомври      
1 Шосеен пробег „Варна” Варна СК ”Черно море – атлетик”
8 Шосеен пробег “Купа Самоков“ Самоков ЛК ”Рилски атлет”
9 „Маратон София“  София  
15 Крос кънтри „Луковитски моми - 2022” Луковит ЛАК „Атлетик 90”
16 53-ти шосеен пробег „Колю Фичето” Дряново КЛА ”Локомотив”
22 Национален шампионат по крос кънтри  Сунгурларе БФЛА,ОСКЛА "Шампион"-Сунгурларе
29 Шосеен пробег ”Диана-2022” Ямбол КЛА ”Тунджа”
       
Ноември      
6 Балкански шампионат по крос кънтри Ужгород/Украйна АБАФ
13 Световен шампионат  по полумаратон Янгджоу/Китай СА
       
Декември      
11 Европейски шампионат по крос кънтри Торино/Италия ЕА
17 Турнир "Скокове" Пловдив СКЛА "Ботев"
31 38-ми Новогодишен пробег "Правец" Правец КЛА "Правец 92"

 

Настоящият спортен календар е утвърден с решение на Управителният съвет  на Българска федерация лека атлетика на  01.11.2021 г.

* Състезанията маркирани с червен фон са претърпели промяна в датите на провеждането им

small logo
 
1