BFLA
subglobal1 link | subglobal1 link | subglobal1 link | subglobal1 link | subglobal1 link | subglobal1 link | subglobal1 link
subglobal2 link | subglobal2 link | subglobal2 link | subglobal2 link | subglobal2 link | subglobal2 link | subglobal2 link
subglobal3 link | subglobal3 link | subglobal3 link | subglobal3 link | subglobal3 link | subglobal3 link | subglobal3 link
subglobal4 link | subglobal4 link | subglobal4 link | subglobal4 link | subglobal4 link | subglobal4 link | subglobal4 link
subglobal5 link | subglobal5 link | subglobal5 link | subglobal5 link | subglobal5 link | subglobal5 link | subglobal5 link

СПОРТЕН КАЛЕНДАР НА БФЛА ЗА 2023 г.

Януари      
7 Международен турнир "Академик" София КЛА "Академик"
14-15 Национален шампионат за юноши и девойки под 18 г. в зала София БФЛА
21-22 Национален шампионат за юноши и девойки под 20 г. в зала София БФЛА
28-29 Национален шампионат за мъже и жени в зала София БФЛА
       
Февруари      
отпада от календара Балкански шампионат за юноши и девойки под 20 г. в зала Белград/Сърбия АБАФ
4-5 Национален шампионат за момичета и момчета под 16 г. в зала София БФЛА
11 Балкански шампионат за мъже и жени в зала Истанбул/Турция  АБАФ
18 Национален шампионат за момчета и момичета под 14 г.в зала София БФЛА
18 Световен шампионат по крос кънтри Батхърст/Австралия Световната атлетика
25-26 Национална купа - хвърляния Балчик СКЛА ”Черно море-2005”
       
Март      
2-5 Европейски шампионат в зала Истанбул/Турция  ЕАА
11-12 Европейска купа хвърляния Лейрия/Португалия ЕАА
25 Национален шампионат по спортно ходене  Мизия БФЛА, СКЛА "Мизия"
       
Април      
9 Национален шампионат по полумаратон и Маратон "Стара Загора" Стара Загора БФЛА,СКЛА "Берое"
9 Балкански шампионат по спортно ходене  Анталия/Турция АБАФ
22 31-ви Мемориал „Митето” Койнаре КЛА ”Спартак”
24 Турнир ”Цветанка Христова” София СК ”Юниверсал”
29-30 Национален шампионат по оф-роуд бягане (планинско и свъх дълго (планинско) бягане) за мъже и жени, Национален шампионат по оф-роуд бягане (планинско бягане) за юноши и девойки под 20 г., за юноши и девойки под 18 г. и момчета и момичета под 16 г. София БФЛА, СК "Шампион"
29 Турнир "Коста Василев" Шабла СКЛА "Нефтяник-2014"
30 11-ти Турнир по хвърляния ”Дионисополис” Балчик СКЛА ”Черно море-2005”
       
Май      
4 Турнир за юноши и девойки „Григор Христов“ София СК”Юниверсал”
7 Мемориал „Веселин Даскалов”  Луковит ЛАК „Атлетик 90”
13 Международен турнир за юноши и девойки под 18 г. „Младост” Русе СЛАК ”Дунав”
14 Балкански шампионат по планинско бягане Никшич/Черна гора АБАФ
14 Международен турнир "Пловдив" Пловдив СКЛА "Ботев"
14 Национален шампионат по маратон и Маратон "Варна" Варна СК "Черно Море Атлетик"-Варна
20 Международен турнир „Нови звезди” София „КЛАСА”
27-28 Балкански щафети Ерзурум/Турция АБАФ
       
Юни      
3 Национален шампионат за момчета и момичета под 14 г. Габрово БФЛА
3 Турнир "Никола Вълчанов" Габрово ЛК ”Тот атлет”
3 Европейска купа 10 000 м-писта Пасе/Франция ЕАА
10-11 Национален шампионат за юноши и девойки под 18 г. София БФЛА
17-18 Национален шампионат за юноши и девойки под 20 г. София БФЛА
20-25 Европейски отборен шампионат-всички лиги Силезия/Полша ЕА
       
Юли      
7-9 Национален шампионат за мъже и жени и Национален шампионат за момчета и момичета под 16 г. Велико Търново БФЛА
13-16 Европейски шампионат за юноши и девойки под 23 г. Еспоо/Финландия ЕАА
15-16 Балкански шампионат за юноши и девойки под 20 г. Денизли/Турция АБАФ
22-23 Балкански шампионат за мъже и жени   АБАФ
23 Оф - роуд бягане Челопеч СК "Илинден"
25-29 Евпопейски младежки олимпийски фестивал Марибор/Словения ЕОК
29 Международен турнир "Розаимпекс" Пловдив СКЛА "Ботев"
       
Август      
7-10 Европейски шампионат за юноши и девойки под 20 г. Йерусалим/Израел ЕАА
19-27 Световен шампионат Будапеща/Унгария Световната атлетика
       
Септември      
2 Балкански шампионат за юноши и девойки под 18 г. Сивас/Турция АБАФ
9 Шосеен пробег „Карнобат” Карнобат КЛА ”Атлет”
22 Шосеен пробег "Студентски град рън" София СК ”Юниверсал”
23 Шосеен пробег "Поморие" Поморие СК "Атлет 2004"
29 Турнир ”Лекоатлетите на Добруджа” Добрич СКЛА ”Добруджа”
30 Шосеен пробег „Варна” Варна СК ”Черно море – атлетик”
30.09-01.10 Световен шампионат по шосейно бягане Рига/Латвия Световната атлетика
Октомври      
1 Международен шосеен пробег-Русе-Гюргево Русе СЛАК "Дунав"
7 Шосеен пробег “Купа Самоков“ Самоков ЛК ”Рилски атлет”
8 „Маратон София“  София  
13 54-ти шосеен пробег „Кольо Фичето” Дряново КЛА ”Локомотив”
14 Крос кънтри „Луковитски моми - 2023” Луковит ЛАК „Атлетик 90”
21 Национален шампионат по крос кънтри Пирдоп БФЛА, СКЛА"Средногорски атлет"
28 Шосеен пробег ”Диана-2023” Ямбол КЛА ”Тунджа”
       
Ноември      
11 Балкански шампионат по крос кънтри Пирдоп/България АБАФ,БФЛА
12 Балкански шампионат по маратон Атина/Гърция АБАФ
       
Декември      
10 Европейско първенство по крос кънтри Брюксел/Белгия ЕА
16 Турнир "Скокове" Пловдив СКЛА "Ботев"
31 39-ми Новогодишен пробег "Правец" Правец КЛА "Правец 92"

* мястото на провеждане на БШ за мъже и жени на открито ще бъде обявено допълнително

* мястото и датата на провеждане на БШ по полумаратон ще бъде обявено допълнително

 

Настоящият спортен календар е утвърден с решение на Управителният съвет  на Българска федерация лека атлетика на  01.11.2022 г.

* Състезанията маркирани с червен фон са претърпели промяна в датите на провеждането им

small logo