26 април – София – Турнир „Цветанка Христова”

29 април – Шабла – Турнир „Коста Василев“

30 април - Велико Търново – Турнир „Марто Петров - Марто“

4 май – София – Турнир „Григор Христов“

6 май – Хисар – Турнир „Хисар”

13 май – Русе - Световен атлетически ден и турнир „Младост“

17 май – Турнир „Нови звезди“ - Финал на веригата състезания „Мтел атлетика за младежи“ (точките от това състезание се удвояват)

1.         Право на участие имат всички картотекирани в БФЛА състезатели родени през 2004, 2005 и 2006-а година.

2.         Заявки се подават 10 дни преди състезанието на zaiavki@bfla.org

3.         Заявените състезатели се разделят на 6 отбора (смесени – момичета и момчета) според предварителните заявки. Точки за отборното класиране се взимат от най-добрите 2 момчета и най-добрите 2 момичета в отбор.

4.         Във всяко състезание от веригата се прави отделно индивидуално класиране за момичета и отделно индивидуално класиране за момчета, както и отборно класиране.

5.         Състезателите ще получат специални номера за всяко състезание с различен цвят за всеки отбор.

6.         Точките на всеки състезател ще бъдат изчислявани по наредбата на БФЛА.

7.         На последния турнир се обявяват генералните победители в индивидуалното класиране при момичетата и момчетата.

8.         Победител в крайното класиране ще бъде участникът набрал най-много точки от най-силните му пет състезания от веригата.

9.         Финалното състезание в София на 17 май носи двоен брой точки

10.      Всички резултати и временно класиране ще бъдат публикувани на официалния сайт на Българска федерация лека атлетика www.bfla.org

11.      Разходите за транспорт и хотел са за сметка на участниците в „Мтел атлетика за младежи”, като организаторите на различните турнири ще предложат предварително резервирани хотели в града домакин.