НАРЕДБА

ЗА

НАЦИОНАЛЕН ШАМПИОНАТ ПО ПЛАНИНСКО БЯГАНЕ ЗА ЖЕНИ И МЪЖЕ, ДЕВОЙКИ И ЮНОШИ ПОД 20 Г. , ДЕВОЙКИ И ЮНОШИ ПОД 18,  МОМИЧЕТА И МОМЧЕТА ПОД 16 Г.

 

21.04.2018 г. яз. Жребчево, гр. Нова Загора

Заявки за участие се приемат в БФЛА дo 15.04.2018 г.

 

 

І. Цел и задачи.

1. Да се определят националните шампиони за всички възрастови групи за 2018г.-класическа дистанция, вариант изкачване/спускане.

2.Състезанието е селекция на националните отбори за участие в Балканския шампионат по планинско бягане и част от селекцията за участие в Европейският шампионат по планинско бягане - 2018 г.

ІІ. Ръководство и организация.

Състезанието по Планинско бягане се организира от БФЛА, КЛА „Загорец“, съдействие Община Нова Загора и КЛА Шампион”.

III. Време и Място:

Състезанието ще се проведе на 21.04.2018 г. (събота) на язовир Жребчево.

IV. Право на участие:

В състезанието имат право да участват всички заявени в срок състезатели, картотекирани в БФЛА, със заверен предсъстезателен медицински преглед. Допуска се участие само в една възрастова група.

Заявки се приемат до 15 април 2018г. на e-mail:zaiavki@bfla.org

 

V. Техническа конференция:

20.04.2018 г. (петък) от 20:00 ч. СТК Жребчево. Присъстват до двама представители от клуб.

 

 

VI. Състезателна програма, разстояния и технически данни на трасето:

 

Час

Възраст

Дистан­ция

Дени­велация

Обикол-
ки
Старт

 

Финал

Контрол­но време

(мин)

9:00

Момичета под

16 г.

1.800 km

90 m

+

1 малка

обиколка

по 1,8 km

яз. Жребчево

Дигата

яз. Жребчево

20 min

9:30

Момчета под 16 г.

3.600 km

180 m +

2 малки

обиколки

по 1,8 km

яз. Жребчево

Дигата

яз. Жребчево

30 min

10:00

Девойки младша

под 18 г..

3.600 km

180 m +

2 малки

обиколки

по 1,8 km

яз. Жребчево

Дигата

яз. Жребчево

30  min

10:30

Юноши младша под 18

4.100 km

250 m +

1 голяма обиколка

по 4,1 km

яз. Жребчево

Дигата

 

яз. Жребчево

30  min

 

11:00

 

Девойки

старша

под 20 г.

5.900

km

340m

+

1 малка обиколка

+1 голяма обиколка

яз. Жребчево

Дигата

яз. Жребчево

 

60 min

12:00

Юноши старша

под 20 г.

5.900

km

340m

+

1 малка обиколка

+1 голяма обиколка

яз. Жребчево

Дигата

яз. Жребчево

 

55 min

13:00

Жени

10 km

590m

+

1 малка обиколка

+2 големи обиколки

яз. Жребчево

Дигата

яз. Жребчево

 

80 min

14:30

Мъже

10 km

590m

+

1 малка обиколка

+2 големи обиколки

яз. Жребчево

Дигата

яз. Жребчево

 

70 min

 

 

 

VII.Карта и денивелационен профил на трасето

 

ПРОФИЛ НА ТРАСЕТАТА

МОМЧЕТА/МОМИЧЕТА ДО 16Г И ДЕВОЙКИ МЛАДША.

 

Описание: C:\Users\user\Pictures\My Screen Shots\Screen Shot 04-11-17 at 09.25 PM.PNG

 

ПРОФИЛ НА ТРАСЕТАТА

ЮНОШИ МЛАДША И ЮНОШИ/ДЕВОЙКИ СТАРША, МЪЖЕ И ЖЕНИ

 

 

трасе

 

VIII. Класиране и награди:

Първите трима от всяка възрастова група ще бъдат наградени с медали от БФЛА. Състезателите, завършили след контролното време, за своята възрастова група, няма да бъдат класирани и няма да присъстват в официалните резултати.

 

VIII. Настаняване на отборите:

Х-л Белия дом, 20лв. нощувка. тел. 0877 31 71 09

Х-л Яница Нова Загора, 15лв. нощувка.

х-л Рай, 15 лв. нощувка – тел. 0886 11 68 51

х-л Триумф, 20 лв. нощувка – тел. 0888 86 69 30

х-л Дракон, 15-20 лв. нощувка – тел. 0885 00 57 87