БЪЛГАРСКА ФЕДЕРАЦИЯ ЛЕКА АТЛЕТИКА

СПОРТЕН КЛУБ „ШАМПИОН”

СТОЛИЧНА ОБЩИНА

НАРЕДБА

За провеждане на пролетни планински бягания София XXI век, които ще се проведат на 1, 8 и 22 март 2017г. от 12.00 часа в София, кв. Драгалевци. Старт – посетителски информационен център, Драгалевски манастир „Бай Кръстьо”. Финал – х. Алеко.

Състезанията са посветени на Националния празник на България - Освобождението от турско робство 3 март, на Международния празник на жената 8 март и на Първа пролет – Деня на равноденствието.

Цел: Целта на тези планински бягания е да се обогати спортния календар и да се открият нови таланти в спорта.

Право на участие: Картотекирани състезатели заявени в срок и с медицински преглед, както и всички желаещи да пробягат дистанциите без ограничение на пол и възраст.

Дистанции и програма на състезанията

09.00 часа – техническа конференция – х.Алеко

12.00 часа - 3000м +200 м момич. и момч. под 16г. и дев. под 18г.

12.00 часа - 5000 м + 400 м юн. под 18 г. и дев. под 20 г.

12.00 часа - 7200 м + 500 м юн. и девойки под 20 г.

12.00 часа - 11800 м + 900 м мъже и жени.

13.30 часа - награждаване – х. Алеко.

Забележка: При тежки метерологични условия състезанието ще бъде проведено с общ старт и финал.

Класиране и награди: Класирането е индивидуално за всички възрастови групи до III-то място – получават награди. Крайното класиране от трите старта определя победителите при отделните възрасти за 2017 г. Записването на участниците е от 10.00 до 12.00 часа на старта на състезанието за не картотекирани състезатели.