Наредба

за провеждане на четвърти международен турнир по лека атлетика

„Руен” 2018

I.Цел и задачи

Целта на организаторите е чрез настоящият лекоатлетически турнир да се    популяризира леката атлетика в региона, да се даде възможност на най-добрите ни състезатели да постигнат стандарти за участие на световни, европейски и балкански шампионати през 2018г,  да се излъчат отборните и индивидуалните победители в единственото по рода си в България отборно състезание.

ІІ. Ръководство и организация

Турнира се организира от СК”Европул” с активното съдийствие на община Руен и Българска федерация по лека атлетика

ІІІ. Място и време

Село Руен, общински стадион 13 май (Неделя). Откриване 15,00 часа

Турнира ще се проведе на 400 метрова тартанова писта с четри коридора, с електронно отчитане на резултатите в бяганията и отчитане на вятъра в хоризонталните скокове.

ІV. Право на участие

1.Право да участват в турнира имат всички заявени в срок мъже и жени, юноши и девойки под 18г. и юноши и девойки под 20г. картотекирани в БФЛА, със заверен предсъстезателен медицински преглед. Състезатели от възрастовата група момчета под 16 години могат да участват само в бягането на 100м. за юноши под 18 години.

Всеки състезател може да се участва само в една възрастова група!!!

2.Състезатели от чужбина

Състезателите участват с номерата с които са картотекирани в БФЛА, а за състезатели от чужбина номера ще бъдат осигурени от организаторите.

В детският старт участват само състезатели от село Руен.

Заявки за участие –до 6.05.2018 на адрес: :europool_sport@abv.bg

ОРГАНИЗАТОРА ИЗИСКВА ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ПОТВЪРЖДАВАНЕ НА ЗАЯВЕНИТЕ ЗА УЧАСТИЕ ДО 13,50 часа на 13.05.2018 В СЕКРЕТАРИАТА НА СЪСТЕЗАНИЕТО.

Състезатели  заявени за участие, но не потвърдили окончателно участието си до 13.50 ч на 13.05.2018г., ще отпаднат от стартовите списъци.

V. Дисциплини

Мъже:    100м. ;400м.; 1500м.; Троен скок

Жени:    100м.; 400м.; 1500м.;  100м.с пр. ; Скок дължина; Троен скок

Юноши до 20 години:  110м.с пр.

Юноши до 18 години:  100м.

VІ. Класиране и награди

Призьорите в отборното комплексно класиране ще бъдат наградени с купата на турнира и с парични награди както следва:

I во място - купа и 500лв.

II ро място купа и 400 лв.

III то място - купа и 300лв.

Състезателите класирани на първите три места във всяка дисциплина ще бъдат наградени с медали

VII. Отборно класиране

Всеки отбор може да участва с неограничен брой състезатели във всяка дисциплина, като за отборното класиране се зачитат точките на най-добре представителите се двама състезатели от всеки клуб. Всеки състезател може да участва с не-повече от три класирания.Състезателите носят точки както следва: