Наредба

за провеждане на междунараден лекоатлетически турнир

„Руен”

I.Цел и задачи

Целта на организаторите е чрез  лекоатлетическия турнир да се утвърди   популяризирането на леката атлетика в региона, да се даде възможност на най-добрите ни състезатели да покрият стандарти за участие на световните, европейски и балкански шампионати през 2017г.  да се излъчат отборните и индивидуалните победители.

ІІ. Ръководство и организация

Турнира се организира от СК”Европул” с активното съдействие на  Българска федерация  лека атлетика и Община Руен

ІІІ. Място и време

Село Руен, общински стадион 14 май (Неделя). Откриване 15,30

Турнира ще се проведе на 400 метрова тартанова писта с четри коридора, с електронно отчитане на резултатите в бяганията и отчитане на вятъра в хоризонталните скокове.

ІV. Право на участие

1.Право да участват в турнира имат всички заявени в срок мъже и жени, юноши и девойки младша възраст/под 18 г./ и старша възраст/под 20 г./ картотекирани в БФЛА, със заверен предсъстезателен медицински преглед. Състезатели от възрастовата група момчета и момичета под 16 години могат да участват само в щафетните бягания и в бягането на 100 м.пр.б. за девойки до 18 год.

2.Състезатели от чужбина

Състезателите участват с номерата с които са картотекирани в БФЛА, а за състезатели от чужбина номера ще бъдат осигурени от организаторите.

Заявки за участие –до 7.05.2017 на адрес: :europool_sport@abv.bg

V.Техническа конференция

Работна техническа конференция за турнира ще се проведе в деня на състезанието (на 14 май 2017 г.) от 14:00 часа в заседателната зала на общински стадион в Руен. Състезатели със заявено  участие, но не потвърдили окончателно участието си на тази конференция, ще отпаднат от стартовите списъци.

III то място - купа и 300лв.

Състезателите класирани на първите три места във всяка дисциплина ще бъдат наградени с медали

VIII. Отборно класиране

Всеки отбор може да участва с неограничен брой състезатели във всяка дисциплина, като за отборното класиране се зачитат точките на най-добре представителите се двама състезатели от всеки клуб. Всеки състезател може да участва с не-повече от три класирания.(три индивидуални или две плюс щафета). Състезателите носят точки както следва: