BFLA
subglobal1 link | subglobal1 link | subglobal1 link | subglobal1 link | subglobal1 link | subglobal1 link | subglobal1 link
subglobal2 link | subglobal2 link | subglobal2 link | subglobal2 link | subglobal2 link | subglobal2 link | subglobal2 link
subglobal3 link | subglobal3 link | subglobal3 link | subglobal3 link | subglobal3 link | subglobal3 link | subglobal3 link
subglobal4 link | subglobal4 link | subglobal4 link | subglobal4 link | subglobal4 link | subglobal4 link | subglobal4 link
subglobal5 link | subglobal5 link | subglobal5 link | subglobal5 link | subglobal5 link | subglobal5 link | subglobal5 link

СПОРТЕН КАЛЕНДАР НА БФЛА ЗА 2024 г.

Януари      
13 Международен турнир "Академик" София КЛА "Академик"
20-21 Национален шампионат за юноши и девойки под 20г. в зала София БФЛА
27-28 Национален шампионат за юноши и девойки под 18 г. в зала София БФЛА
Февруари      
3 Национален шампионат за момичета и момчета под 14 г.в зала София БФЛА
4 Балкански шампионат за юноши и девойки под 20 г. в зала Белград/Сърбия  АБАФ
10 Балкански шампионат за мъже и жени в зала Истанбул/Турция АБАФ
10-11 Национален шампионат за момичета и момчета под 16 г. в зала София БФЛА
17-18 Национален шампионат за мъже и жени в зала София БФЛА
24 Национален шампионат по спортно ходене  Мизия БФЛА,СКЛА "Мизия"
24-25 Национална купа  - хвърляния Балчик БФЛА, СКЛА ”Черно море-2005”
Март      
1-3 Световен шампионат в зала Глазгоу/Великобритания СА
9 Балкански шампионат по спортно ходене  Анталия/Турция АБАФ
9-10 Европейска купа хвърляния Лейрия/Португалия ЕА
23 Крос „Ивайло“ Велико Търново СК “Етър Атлетик“
30 Световен шампионат по крос кънтри Белград/Сърбия  СА
31 Национален шампионат по полумаратон и Маратон "Стара Загора" Стара Загора БФЛА,СКЛА "Берое"
Април      
14 Балкански шампионат по полумаратон Никшич/Черна гора АБАФ
20-21 Световен отборен шампионат-спортно ходене Анталия/Турция СА
20 32-ри Мемориал „Митето” Койнаре КЛА ”Спартак”
21 5 км-шосе Стара Загора СКЛА "Берое"
24 Турнир ”Цветанка Христова” София СК ”Юниверсал”
27 Турнир "Коста Василев" Шабла СКЛА "Нефтяник-2014"
27-28 Национален шампионат по планинско бягане /оф-роуд бягане/-класическа дистанция за мъже и жени и юноши и девойки под 20 г.,Национален шампионат по планинско бягане за юноши и девойки под 18г. и момичета и момчета под 16 г.и Национален шампионат по планинско бягане-дълга дистанция София БФЛА, СК "Шампион"
28 Балкански шампионат по маратон Белград/Сърбия  АБАФ
Май      
2 Турнир за юноши и девойки „Григор Христов“ София СК ”Юниверсал”
4-5 Световен шампионат-щафети Насау/Бахами СА
11 Международен турнир за юноши и девойки под 18г. „Младост” Русе СЛАК ”Дунав”
11 11-ти Турнир по хвърляния ”Дионисополис”и Мемориал "Атанас Нейков" Балчик СКЛА ”Черно море-2005”
12 Международен турнир "Пловдив" Пловдив СКЛА "Ботев"
12 Национален шампионат по маратон и Маратон "Варна" Варна СК "Черно Море Атлетик"-Варна
12 Мемориал „Веселин Даскалов”  Луковит ЛАК „Атлетик 90”
15 Турнир "Самарско знаме“ Стара Загора СКЛА "Берое"
16 Международен турнир „Нови звезди” София „КЛАСА”
25-26  Балкански шампионат за мъже и жени Измир/Турция АБАФ
31.05-2.06 Европейски шампионат по оф-роуд бягане Аненси/Франция ЕА
Юни      
7-12 Европейски шампионат Рим/Италия ЕА
15-16 Национален шампионат за юноши и девойки под 18 г. София БФЛА
22 Турнир"Никола Вълчанов" Габрово ЛК ”Тот атлет”
22-23 Национален шампионат за момичета и момчета под 14 г. Габрово БФЛА
28-30 Национален шампионат за мъже и жени и Национален шампионат за момичета и момчета под 16 г Велико Търново БФЛА
Юли      
6 Балкански шампионат за юноши и девойки под 18 г. Марибор/Словения АБАФ
13 Международен турнир " Розаимпекс" Пловдив СКЛА "Ботев"
18-21 Европейски шампионат за юноши и девойки под 18 г. Банска Бистрица/Словакия ЕА
27-28 Национален шампионат за юноши и девойки под 20 г. София БФЛА
Август      
3-4 Балкански шампионат за юноши и девойки под 20 г.   АБАФ
1-11 Олимпийски игри Париж/Франция МОК
27-31 Световен шампионат за юноши и девойки под 20 г. Лима/Перу СА
Септември      
14 Шосеен пробег „Карнобат” Карнобат КЛА ”Атлет”
29 Международен шосеен пробег-Русе-Гюргево Русе СЛАК "Дунав"
Октомври      
5 Шосеен пробег „Варна” Варна СК ”Черно море – атлетик”
6 Шосеен пробег „Скалите” Белоградчик СКЛА"Свети Георги"
12 Крос кънтри “Купа Самоков“ Самоков ЛК ”Рилски атлет”
13 „Маратон София“  София  
18 56-ти шосеен пробег „Кольо Фичето” Дряново КЛА ”Локомотив”
19 Крос кънтри „Луковитски моми - 2024” Луковит ЛАК „Атлетик 90”
26 Национален шампионат по крос кънтри  Луковит БФЛА, ЛАК "Атлетик-90"
27 Мемориал"Златния шпайк-Михаил Желев" Сливен СКЛА "Михаил Желев"
Ноември      
2 Шосеен пробег ”Диана-2024” Ямбол КЛА ”Тунджа”
9 Балкански шампионат по крос кънтри   АБАФ
Декември      
8 Европейски шампионат по крос кънтри Анталия/Турция ЕА
14 Турнир "Скокове" Пловдив СКЛА "Ботев"
31 40-ти Новогодишен пробег "Правец" Правец КЛА "Правец 92"

 

Настоящият спортен календар е утвърден с решение на Управителният съвет  на Българска федерация лека атлетика на  06.11.2023 г.

* Състезанията маркирани с червен фон са претърпели промяна в датите на провеждането им

small logo